Knihy pre Kindle

Je pomerne veľa zdrojov, odkiaľ sa dajú stiahnuť knihy do kindle, avšak väčšinou ide o zahraničné stránky a podobný model na Slovensku či Česku ešte nie je rozvinutý. Aj keď slovenské online kníhkupectvá sa pomaly snažia rozbehnúť predávanie online kníh, väčšinou je to oneskorené, teda si na to ešte pár mesiacov budeme musieť počkať a zďaleka nie každý autor umožňuje kúpu jeho knihy v elektronickej podobe. My sa Vám pokúsime na tejto stránke zozbierať menší zoznám takýchto stránok a priebežne ho aktualizovať. Ak viete o dobrých stránkach, kľudne napíšte do komentárov a my ho potom aktualizujeme.

SK-CZ eknihy:

PalmKnihy – ponúka na predaj knihy, ale má aj podstránku “free”, kde si môžete stiahnuť pár kníh aj zadarmo. Zhruba 3500 kníh.

Zlatý fond – na Slovensku sa snaží Zlatý fond sprístupňovať klasické slovenské diela, väčšinou aj vo formáte pre kindle. Obsahuje pomerne veľa diel aj z povinnej školskej literatúry.

ENG eknihy:

Amazon.com – samozrejme obsahuje najviac kníh, poväčšine platených. Ale hlavne staršie diela sú zadarmo na stiahnutie rovno na kindle.

Gutenberg.org – populárný a najstarší poskytovateľ online kníh na internete.

MobileRead forum: Asi najväčšie fórum ohľadne elektronických kníh a aj kindle zariadení. Denne nové knihy.

Online Book Page – mali by mať cez 30 000 kníh.

Feedbooks – ďalší predajca kníh, ktorý sprístupňuje aj knihy zadarmo a umožňuje ich stiahnuť rovno na kindle.

en.wikibooks.org – okolo 2500 kníh.
Freecomputerbooks– Technické knihy o počítačoch
Librivox – Audio knihy
Manybooks.net – Eknihy pre PDA, mobily a samozrejme Kindle, pris tiahnutí vlastný výber formátu.
Memoware.com – Memoware
Worldlibrary.net – 400,000 PDF Ekníh na stiahnutie

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 Responses to “Knihy pre Kindle”

 1. Tereza píše:

  Ahoj, môj počítač nechce otvárať tieto knihy pri kindle, teda si ich nemôžem uložiť a následne skpoírovať do Kindle. Existuje nejaký program, ktorý si mám stiahnuť, aby to môj PC ukladal?

  Vďaka :)

 2. Lucas03 píše:

  Možno len nemáš program v počítači, ktorým by si to otvorila. Ale ak ho skopíruješ do kindle, malo by to ísť spustiť. Ale aby si si bola istá, potrebuješ vedieť, aké koncovky respektíve aký formát súboru to je.
  Podľa toho nájsť program, ktorý s daným súborom vie pracovať.

 3. pele píše:

  AKO CITAT SLOVENSKE ZNAKY V KINDLE ÁÉô䎅 PORADITE MI PROSIM VAS
  MAM KNIHY Z PDF, DOC

 4. Lucas03 píše:

  PDF môžeš cez služby amazon convert dať na format vhodnejší pre kindle, aj keď nie vždy je to lepšie čitateľné.
  Tieto znaky by mali ísť čítať normálne, problém môže byť v kódovaní pri vkladaní. Programy na správu kníh však dokážu toto kódovanie nastaviť.
  Horšie je to s písaním diakritiky, ľščťžýáíé …, kindle 3 a myslím, že aj kindle 4 to nepodporuje. Dá sa to však jail breaknúť a nahrať si tam aj našu klávesnicu. Strácaš však samozrejme právo na záruku.
  A nabudúce si prosím vypni caps lock.

 5. Barbora píše:

  Prosim vas, ako si mam do Kindle ulozit doc subory? Skusala som klasicky -skopirovat, ibaze Kindle mi ich vobec neregistruje, akoby tam ani neboli. Otvara mi len pdf a pri tych sa mi zas neda zvascit pismo, takze su takmer necitatelne. Vdaka

 6. Lucas03 píše:

  Dobry den,
  Nespominali ste, aky mate kindle. Kindle 4 napriklad podporuje doc format (podporuje aj AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX).
  Pozrite si aký formát váš kindle podporuje a uložte to do neho. Ostatným formátom (teda okrem pdf) by malo ísť zväčšiť písmo. Taktiež môžete využiť aj convert funkciu amazonu cez mail (amazon to konvertuje do formát azw).
  viac info:
  http://www.icitacky.sk/ako-poslat-dokumenty-na-kindle/

 7. Mhhah píše:

  Chcela by som sa opytat ci by sa dalo aj s martinusu stahovat knihy do kindle?

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: game news | Managed by Lucas03