Kindle Case Cover – Obal na Kindle 3 keyboard

Okamžite po obdržaní Amazon Kindle 3 3G som sa začal zaujímať o obaly. Síce je kindle vyrobený z tvrdého materiálu, čo sa nedá len tak poškriabať, do tašky by som ho len tak nehodil. Bál by som sa, že ho niečo poškriabe a len také hopsálanie a šúchanie displeja mi nepríde ako to správne, orechové. Tak som začal vyhľadávať dostupné obaly, ich varianty a ceny. Všetko si to v tomto článku prejdeme a nakoniec vám ukážeme aj fotky 2 našich kandidátov na ten správny obal. Tak poďme nato.

Ako prvé vás napadne, kúpiť si obal spolu s amazon kidnle na stránke amazonu. To však nie je tá správna varianta, lebo ako sme už v minulých článkoch na “Clo a DPH pri kúpe kindle z USA” spomínali, clo sa platí od 150 eur vrátane poštovného, a už samotný amazon Kindle 3 3G je na hrane ceny.

Neoprénový obal Kindle 3

Jedine ak by ste si kúpili lacný alebo použitý obal, akým je napríklad Belkin Neoprene Kindle Case.

Pri tomto Kindle 3 neoprénovom obale si treba nájsť dodávateľa, čo posiela aj na Slovensko. My sme náhodne otvorili jedného a doprava možná bola, takže za pár dolárov($0.92) máte neoprénový obal, čo by mal dostatočne ochrániť displej pred poškriabaním.

Objednať si neoprénový obal belkin

Z môjho pohľadu je táto ochrana nedostatočná, nie je pevná a rovnako ako neoprénový obal na notebook, ležal by mi aj tento obal len niekde na poličke.

Kindle 3 kožený obal Topseller

Najpredávanejší obal k Amazon Kindle 3 je “Kindle Odľahčený kožený obal“. Tento obal je vyvinutý presne na kindle (nie, že by tie ostatné z chiny neboli, ale kvalitatívne sa s týmito nedajú porovnať). Obal je kožený a designovo sadne každému. A keby nie, máte na výber 7 farebných verzií Kindle obalu.  Displej vám tento obal chráni viac ako ktorýkoľvek iný, je vyrobený z jemných mikrovlákien, ktoré displej veľmi dobre chránia.

Kindle kožený obal

Váži len 51 gramov a ako z obrázkov môžete vidieť, má vstavanú lampu. Lampa sa jednoducho vysúva a keď je zasunutá, ani o nej neviete.

Vstavana lampa v obale na kindle 3

Svetlo na baterky je niekedy problém, preto je táto lampa napájaná rovno z Kindle.

Ďalší argument pre tento obal je (ktoré vám samozrejme ďalšie obaly neponúkajú), sú úchyty na kindle. Sadnú ako uliate, takže sa vám v obale kindle nebude húpať či vŕzgať a tak môžete nerušene čítať a pevne uchopiť aj kindle v obale.

Amazon kindle obal uchopy

Cena tohto obalu je $49.99 a objednať si ho môžete aj na Slovensko. Neodporúčame však spolu s Kindle, lebo by ste platili aj clo.

Objednať si Kindle Leather case

Osobne som si tento obal neobjednal, lebo som si pri objednávke neprečítal, že je vyrobený z odľahčenej kože, má vstavanú lampu (nedočítal som sa, o koľko to zníži výdrž batérie), farebné kombinácie (7) a úchyty. Myslel som si, že je to len ďalší predražený obal (50 usd je dosť za obal) a tak som začal hľadať na ebay. Keby som vedel predtým to, čo teraz, pravdepodobne by som si kúpil originál. Aj keď v po tme čítať neplánujem.

Obaly kindle 3 na Ebay

Na Amazon som videl cenu zhruba 50 dolárov, išiel som skontrolovať aj ceny na ebay. Cez amazon nie je možná platba Paypalom ale len bankovým účtom. Mne viac na platby vyhovuje paypal, takže ebay v tomto vyhráva. Tiež má lepšie spracované shipping poplatky, ktoré pri amazone môžem poväčšine len tipovať.

Tak na ebay mi padli do oka dva obaly. Jeden bol typický kožený, kde sa dalo cez obal aj písať a čítať. Druhý bol z hliníka, ale nejaká zliatina. Rozmýšľal som teda tak, že ten z dvoch, ktorý mi sadne si nechám a aspoň môžem o dvoch napísať hodnotenie z vlastných dojmov.

Amazon Kindle 3 Metal Hard Shell Case Cover Silver

hliníkový obal na amazon kindle 3

Bohužiaľ som rozumný náhľad bez reklamných textov nenašiel a tak sem pridávam fotku. Keď sa mi tento obal dostal prvý krát do ruky, hneď som si pomyslel, že do tohto teda kindle nedám. Bál som sa poškriabania, ten metalový obal bol na milimeter obtiahnutý, respektíve ani desatina milimetra vôle tam nie je. Keď som tam kindle po pár sekundách natlačil, čakalo ma milé prekvapenie v podobe super vizuálnej podoby a nadštandardnej ochrany môjho kindle. Kindle tam sedel ako “zadok na šerbeľ” a dobre sa to ja držalo. Po bokoch je výrez pre tlačidlá na posúvanie sa po stranách. Z vnútornej strany obalu je asi milimetrová ochranná výstelka, ktorá zabraňuje kindlu priamy kontakt z kovom. Zatvoriť som sa to zo začiatku aj bál, lebo je to naozaj tesné. No po zatvorení som bol ohúrený tenkosťou zabaleného kindle. V žiadnom inom obale takúto tenkosť nedosiahnete. Vyskúšal som samozrejme aj stojan, ten fungoval bez problémov, len ten pliešok, ktorý má kindle držať mi príde dosť slabý. Celkovo však drží kindle v stoji bez problémov a toho, že by vám pri prenose vyskakoval držiak sa báť nemusíte, je jemne zmagnetizovaný. Okrem výstelky má tento obal po stranách aj 4 umelohmotné držiaky a zo spodu ďalšie dva. Horšie je to hore, kde je len tak výstelka nalepená na hliníkovom obale. To sa podľa mňa čoskoro zošúcha a môže šúchať o kindle samotný kov. Pár krát som to zavrel a už som si myslel, že na kindle mi ostane nepekný svetlý škrabanec, no kindle to zvládol ako správny pašák a stále si drží čisté tričko. Obal je dobrý a chráni ho lepšie ako ktorýkoľvek iný, len ide o to, či je to až tak potreba. Podľa mňa len ak nosíte kindle v napratanom ruksaku, po horách a podobne. Lebo tento obal mi príde vhodný len pre tých, čo by si kindle z neho len málokedy vyberali. A dôležitá je určite aj váha, ktorá kindlu moc na hmotnosti nepridá. Oficiálnu váhu som nikde nenašiel, tak som to odvážil doma a je to presne 150 gramov. V zavretom stave to vyzerá kompaktne a bez nerovností. Jediné diery sú tam diery od reprákov a diery(5) na ladenie výšky stojanu. Tu je pár obrázkov:

Myšlienka, ktorá mi vŕtala v hlave hneď od objednávky bola, ako bude hrať kindle cez ten obal hudbu. Po nahodení to bola prvá vec, čo som vyskúšal. A hral rovnako dobre, ako keby tam ten obal ani nebol! Diery na obale sú i trochu väčšie a tým, že pasujú presne na kindle, zvuku vôbec nebránia. Nahral som aj krátke video v tomto obale, keďže mám ale pokazený foťák, nie je to kvalitné a musel som foťák jednou rukou pridŕžať, takže na manipuláciu mi ostávala len jedna ruka.

Tento obal hodnotím ako najbezpečnejší, avšak ak často budete vyberať kindle z obalu a čítať si tak, nehodí sa pre vás(teda po pár vloženiach a výberoch mi to už išlo rýchlo a bez problémov, ale ak sa zošúcha ta výstielka, môže sa šúchať kovom). Ale ak naopak často cestujete a kindle máte hodený medzi xx ďalšími vecami, vidím toto ako správnu voľbu, ako najlepšie ochrániť svoj Kindle.

Cena hliníkového obalu je $23.99 a doprava zdarma po celom svete, vrátane Slovenska a Česka. Obal som objednal 28.8.2011 a prišiel mi 6.9.2011. Teda za 9 dní, čo nie je vôbec zlé.

Objednať si metal ochranný obal

Amazon Kindle 3 Kožený Obal

Ako ste si všimli pri predošlom obale, pri objednávaní obalov som si dal za prioritu, aby mali zároveň funkciu stojana. Tak aj tento kožený obal plní túto funkciu. Obal sa dá, ako na prvom obrázku vidíte, pripnúť na vysúvací kus kože. Narozdiel od predošlého obalu, tento obal sa nedá nastaviť na rôzne uhly a má len jednu polohy (hliníkový mal 5). Obal presne sadne na kindle a tak je aj držanie bezproblémové. Výrezy na klávesnicu, bočné pepínanie strán a spodne napojenie na adaptér či ovládanie hlasitosti sú k dispozícií. Ten pripínač z vrchnej strany obalu sa dá zapojiť na zadnú stranu aj pri otvorenom kindle, takže vzniká medzi obalom a kindle medzera asi 1,5 cm, kde môžete vopchať ruku a tak vám tento obal drží obal na ruke aj v prípade, že ho nemáte uchopený (obrázok 5 s názvom amazon-kindle-leather-case-5.jpg). Toto je celkom pozitívna správa, keďže niekedy vám kindle držať v jednej ruke po dlhšej dobe môže prísť aj nepohodlné. Avšak na tento spôsob úchopu výrobcov asi nenapadol, magnet je príliš slabý a stačí menší tlak ruky a klipsňa sa odopne. Keby to malo silnejší magnet, určite by to bola výhoda a užitočná vychytávka!  Ináč to bolo, presne to, čo som čakal, obal na kindle, kde sa kindle poväčšine len prenáša. Koža obalí repráky len z malej časti(takže hudba hrá dobre, aj keď hudba je pri kindle len vedľajší produkt), ale používanie klávesnice robí už problémy. Koža má na bokoch klávesnice cez milimeter a tak písanie krajných tlačidiel ovplyvnené kôžou. Aluminiový obal na druhej strane vôbec neprekáža používaniu kindle. Pár fotiek:

Obal som si objednal spolu s metalovým, takže bol objednaný 28.8.2011 a prišiel mi rovnako 6.9.2011. Doba dodania v mojom prípade 9 dní. Cena bola $16.99, bohužiaľ v tomto prípade už poštovné nebolo zadarmo a tak som platil ďalších 8 dolárov poštovné. Konečná cena je $24.99.

Objednať si kožený obal

Záver:

Po 9 dňovom čakaní mi prišli obaly, čo sa určite s cenou týchto obalov dá vydržať. Tu prikladám ešte pár fotiek prijatých zasielok a obalov.

Ako si teda vybrať ten správny obal? Ako vo väčšine produktov, všetko záleží na vašom používaní Amazon Kindle 3. Ako som už hore písal, podľa mňa by bol lepší metalový obal pre cestovateľov či turistov. Kožený pre každodenné nosenie v kabelke či taške. A Top seller od Amazonu taktiež pre denné používanie, avšak je drahší. Ak patríte medzi čitateľov, čo čítajú hlavne pred spaním, vstavaná lampička môže byť nenahraditeľný pomocník. Tá sa dá však dokúpiť aj samostatne.

Dúfam, že som vám pomohol pri rozhodovaní, ako obaliť svoj amazon kindle. Ukázal vám, že kupovanie produktov z Číny nie je až také náročne a drahé, ako by sa zdalo.

Happy Kindle reading!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: game news | Managed by Lucas03