Ako poslať dokumenty na Kindle?

Posielanie dokumentov bez usb káble funguje cez wifi alebo 3G sieť. Túto službu Amazon nazýva Whispernet. Amazon vám pre vaše kindle vytvoril unikátnu emailovú adresu, ktorú nájdete po prihlásení na Amazon kindle stránku a kliknite na Manage Your Devices.


Tam nájdete email pri svojom Kindle s koncovkou @kindle.com.

Poslielať môžete nezaheslované súbory Microsoft Word, PDF, HTML, TXT, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP, PRC a MOBI súbory na svoj Kindle email.

Pre prístup k osobným dokumentom z Kindle, pošlite prílohy na váš kindle email (“name”@free.kindle.com). Súbory budú poslané na váš Kindle cez Wi-fi pripojenie a taktiež na email adresu priradenú k vášmu amazon.com účtu zadarmo. Môžete použiť  “name”@kindle.com adresu pre bezdrôtové dodanie cez 3G sieť, alebo “name”@free.kindle.com pre dodanie pomocou Wifi.

Pre konvertovanie PDF dokumentov do Kindle formátu, aby ste mohli využiť funkcionalitu ako zmenu veľkosti písma, poznámky, Funkciu Text-to-Speech a podobne, použite Convert ako predmet v mailovej správe pri odosielaní príloh s knihami v PDF formáte (Convert ako predmet použiť nemusíte, ale v tom prípade vám súbory budú poslané na Kindle v rovnakom formáte, ako ste ich aj odoslali). PDF súbory s vysokým počtom obrázkov sú zobrazované ako landscape a nefungujú so zariadeniami s aktívnou auto-rotáciou, takže tie budú dodané v Kindle formáte.

Samozrejme môžete využiť aj usb kábel na poslanie dokumentov do Kindle, avšak tieto nebudú skonvertované (ak sú vo formáte pdf).

Posielanie dokumentov môžete len pre svoj súkromný, nekomerčný účel. Nemôžete používať žiadne automatické služby na distribúciu. Amazon si pri vyhradzuje právo v takýchto prípadoch obmedziť objem a množstvo dokumentov, ktoré môžete poslať, stiahnuť alebo ukladať.

Používanie Kindle e-mail:

Po úspešnej registrácií Kindle vám budú automaticky pridelené dve adresy na posielanie súborov do vášho Kindle. “name”@free.kindle.com and “name”@kindle.com. Túto emailovú adresu najdete aj v settings page na vašom kindle. Použite rovnaké “name” pre posielanie dokumentov na Kindle aj v “name”@free.kindle.com .

Vo všeobecnosti, posielajte súkromné dokumenty na “name”@free.kindle.com email na bezdrôtové posielanie osobných dokumentov na Kindle cez Wi-fi tak isto ako aj na Email pripojený s vaším Amazon.com účtom.

Ak nemáte možnosť pripojenia Kindle na Wi-fi, pošlite documenty na váš “name”@kindle.com email. Tieto súbory budú poslané na váš účet cez wifi, ak je to možné. Ak nie, využije sa sieť 3G a tá už je spoplatnená.

Poplatky za toto posielanie sú $0.15 v USA a $0.99 v iných krajinách sveta za megabyte.

Ja som pri prvom poslaní mailu toto nevedel, a tak mi prišiel pekný email ohľadne toho, že si mám doplniť payment informátion. Len vďaka tomu som sa dozvedel, že by ma prenos tej knihy stál 5 usd.

Tu je ten mail.

Greetings from Amazon.com,

We have not received a valid method of payment so we are unable to process your order for Personal Document Service (via Whispernet).Please update your payment information. This will enable your future document(s) sent to Kindle email address(“name”@kindle.com) to be delivered successfully.To verify and/or update payment information for your account, please visit the following page:
http://www.amazon.com/manageyourkindle

You can learn about transferring personal documents to your Kindle in our help pages:
http://www.amazon.com/kindlepersonaldocuments/

Pre porovnanie tu ešte uvádzam skonvertovený (1) a neskonvertovaný (2) screen.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: game news | Managed by Lucas03